be awake! site of seeker for seekers

tomik opowiadań SŁODKO-GORZKO

Tomik opowiadań SŁODKO-GORZKO przygotowany z myślą o walentynkach (ale nie tylko). W środku  — 23 opowiadania różnych autorów. Każdy z nich traktuje po swojemu temat miłości, która czasami kończy się szczęściem, a czasami katastrofą.

SZCZĘŚCIE EWY — Katarzyna Woźniak

Opowiadanie wchodzące w skład tomiku “Słodko-Gorzko. Opowiadania o miłości”. Doświadczenia bohaterów pokazują, że miłość, uznawana z szczyt szczęścia i spełnienia, przynosi również mnóstwo łez i rozczarowań. Tytułowe szczęście Ewy nie będzie ani jednoznaczne, ani czyste. Stanie się dla niej zakazanym jabłkiem, którego zerwanie, może równać się zasianiem ziarna ciemności wewnątrz jej duszy.

Pobierz

Co się dzieje, kiedy umiera miłość? Staje się to nagle, nieodwołalnie, czy też pozostaje jeszcze jakaś nadzieja? Do czego można się posunąć próbując ją odzyskać?

Opowiadanie Katarzyny Woźniak jest z pozoru typową historią o miłości, tej utraconej i tej nowej, dla której warto poświęcić wszystko. A jednak zaskakuje przewrotnym zaskoczeniem. I to takim, które wbija człowieka w fotel, każąc się zastanowić nad złożonością ludzkiej psychiki. (Lucyna Olejniczak)

 

Przejmujące opowiadanie o tym, jak skomplikowane, zagmatwane, wieloznaczne i groteskowe jest zagadkowe uczucie, które nazywamy miłością. A do tego bulwersująca puenta, której nie sposób zapomnieć. Bezlitosna, brutalna i… jakże prawdziwa.
Polecam! (Anna Klejzerowicz)

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s